آیا انسان از جایی دیگر به زمین آمده است؟ آیا ما بیگانگان این کره خاکی هستیم؟

محمد نوید نوبری 14 بهمن 1393 - ساعت 23:46 چاپ مطلب - بازدید

در آیات 36 و 38 سوره بقره و در آیه 24 سوره اعراف خداوند سخن از این نکته به میان می آورد که انسان در جای دیگری ساکن بوده و به زمین آمده است یا به بیان قرآن، خداوند آن را با کلمه اهْبِطُوا برای ما روشن نموده است که به معنی فرود آمدن می باشد.

فَأَزَلَّهُمَا الشَّیْطَانُ عَنْهَا فَأَخْرَجَهُمَا مِمَّا کَانَا فِیهِ وَقُلْنَا اهْبِطُوا بَعْضُکُمْ لِبَعْضٍ عَدُوٌّ وَلَکُمْ فِی الأرْضِ مُسْتَقَرٌّ وَمَتَاعٌ إِلَى حِینٍ. (آیه 36  سوره بقره)

لیکن اهریمن‌، آنان را از آنجا لغزاند. پس خدا ایشان را از آنچه در آن بودند بیرون راند. گفتیم‌: (‌به زمین‌) فرود آیید (‌و در آنجا زندگی کنید) . دسته‌ای دشمن دسته‌ای خواهید شد (‌به سبب رقابت و فریب اهریمن‌)‌، و در زمین مکـان استقرار و جایگاه زندگی آسوده و تمتع و بهره‌مندی‌، برای شما آماده است تا مدتی.

واژه‌ی: (أَزَلَّهُمَا) لغزانذشان‌... تعبیـر شکل بخش عجیبی است‌. واژه‌ای است‌که شکل حرکت را به تـصویر می‌کشد وحالت را خوب مجسم می‌کند. چنان است‌ که گوئی اهریمن را می‌بینی، در حالی‌که آن دو را کشان کشان بدور میدارد، و قدمهای آنان را هول می‌دهد تا از جا بلغزند و از بالا بالاها به ته درّه‌ی ژرفی فرو افتند.

خداوند چه زیبا فرود و لغزش و حرکت انسان به پایین را در قرآن به تصویر کشیده است گویی خوانندگان قرآن در آن لحظه حضور دارند. و حال آنکه دانشمندان در سال های اخیر به تازگی این فرضیه را بیان داشته اند شاید انسان بیگانگان این زمین باشند.

دکتر الیس سیلور زیست شناس و اکولوژیست مدارکی را مطرح می‌کند که نشان می‌دهند ممکن است انسان سیر تکاملی خود را روی زمین طی نکرده و شاید از جای دیگری به زمین مهاجرت کرده باشد. دکتر سیلور در کتاب خود با نامانسان از زمین نیست۱۷ دلیل را لیست کرده و این احتمال را مطرح می‌کند که شاید منشاء انسان جایی فرای کره‌ی خاکی بوده باشد. در انسان از زمین نیست به مطالب زیر پرداخته شده است:

·         ارزیابی از ۱۳ فرضیه‌ی پیشرو

·         ۱۷ مدرک که نشان می‌دهد ما از زمین نیستیم

·         چگونه به اینجا رسیدیم؟

·         چه زمانی به اینجا رسیدیم؟

·         سیاره‌ی مبدأ ما چه ساختاری داشته است؟

·         ستاره‌ای که سیاره‌ی مبدأ ما به دورش می‌چرخد چه شکلی دارد؟

  

 

آیا ما بیگانه‌ایم؟

دکتر سیلور برای تمامی این سؤال‌ها پاسخ‌هایی بر اساس شواهد موجود و طرز فکر جامعه‌ی علمی مطرح کرده است، به نظر ایشان فیزیولوژی بدن ما در سیاره‌ای با گرانشی ضعیف‌تر تکامل یافته است. با اینکه به نظر می‌رسد انسان گونه‌ای پیشرفته و تکامل یافته در زمین است اما جای تعجب دارد که وضعیت بدنی ما چندان مناسب شرایط زیست بومی زمین نیست، ما در برابر نور خورشید آسیب‌پذیریم، علاقه‌ای به غذاهای طبیعی سیاره خود نداریم و نرخ بالایی از بیماری‌های مزمن در انسان وجود دارد. زمین احتیاجات ما را برای زنده ماندن فراهم کرده اما نه به خوبی جایی که از آن آمده‌ایم. سوسمارها می‌توانند برای روزها و تا زمانی که بخواهند حمام آفتاب بگیرند و بسیاری از آن‌ها این کار را همیشه و بدون هیچ مشکلی انجام می‌دهند اما بدن انسان تحمل ماندن طولانی مدت در زیر نور خورشید را ندارد. مشکل ما با خورشید بر خلاف اکثر حیوانات بسیار عجیب است. به گفته‌ی دکتر سیلور برخی از بیماری‌های مزمن بشر مانند کمر درد می‌تواند نشانه‌ی ساخته شدن بدن ما برای تحمل گرانشی ضعیف‌تر باشد. همچنین دکتر سیلور به شواهد دیگری از صفات انسانی متفاوت اشاره می‌کند، مانند اینکه سر نوزادان به حدی بزرگ است که در زایمان برای مادر و بچه مشکل ایجاد می‌کند و در گذشته این عامل برای هردو می‌توانسته کشنده باشد؛ هیچ گونه‌ی دیگری از جانداران روی سیاره این مشکل را ندارد. همچنین ۲۲۳ ژن فوق‌العاده در انسان وجود دارد که در هیچ گونه‌ی دیگری یافت نمی‌شود و ما دارای یک نقطه‌ی کور فسیلی هستیم. علاوه بر آن ما انسان‌ها همه بیمار هستیم، شما کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که از سلامت ۱۰۰ درصد برخوردار باشد، اکثر افراد از اختلالات و یا بیماری‌های مختلف و شاید پنهان رنج می‌برند.

 

آیا ما در جهانی بیگانه تکامل یافته‌ایم؟

دکتر سیلور می‌گوید من باور دارم که بسیاری از مشکلات ما از این واقعیت ساده نشأت می‌گیرد که ساعت داخلی بدن ما برای ۲۵ ساعت تکامل یافته است و این موضوع توسط محققان خواب ثابت شده است، اما شبانه روز در زمین ۲۴ ساعت است، این یک بیماری مدرن نیست بلکه در طول تاریخ همراه بشر بوده است. احتمالات زیادی درباره‌ی چگونگی رسیدن انسان تا به اینجا مطرح شده است.

 

ولی با توجه به آنچه که خداوند در کتابش برای ما بیان داشته به خوبی می دانیم که متعلق به این زمین خاکی نیستیم و تا مدتی بر روی آن ساکن خواهیم بود. چه زیبا مولوی می سراید:


هر نفس آواز عشق می‌رسد از چپ و راست             ما به فلک می‌رویم عزم تماشا که راست

       ما به فلک بوده‌ایم یار ملک بوده‌ایم                             باز همان جا رویم جمله که آن شهر ماست

 

 

منابع:

تفسیر فی ظلال شهید سید قطب

تفسیر نور دکتر مصطفی خرم دل

سایت زومیت

سایت conspiracyclub.co

 

گردآورنده و مولف: محمد نوید نوبری

 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد